Спільна Операційна Програма Румунія – Україна ENI 2014-2020

Спільна Операційна Програма Румунія – Україна ENI 2014-2020

29-30 березня відбувся заключний тренінг циклу 9 тренінгових сесій навчального семінару Спільної Операційної Програми Румунія – Україна 2014-2020* в м. Івано-Франківськ. Він був присвячений різноманітним питанням транскордонного співробітництва прикордонних регіонів Румунії та України та підготовки проектів 2-го запрошення (кінцевий строк подання заявок 3 травня).

В перший день навчального тренінгу детально був розглянутий процес заповнення аплікаційної форми та супровідних документів для подання різних типів проектів в рамках цієї програми. Захід розпочався з привітальної кави та знайомства з гостями та доповідачами з Румунії:пані Інгрід Букса (Ingrid Bucsa), паном Богданом Танаса (Bogdan Tanasă) та панною Адріаною Нікула (Adriana Nicula).

Другий день заходу був підготовлений проектом TESIM, який фінансується Європейською Комісією та присвячений питанням технічної підтримки проектів  та проектному менеджменту, нарощуванню проектного потенціалу та партнерським комунікаційним стратегіям в Спільних програмах Європейського  інструменту сусідства. Весь цикл доповідей на ці теми був представлений експертом TESIM паном Едмунсом Снікерісом (Edmunds Snikeris).

*ДОВІДКОВО. Спільна операційна програма ENI 2014-2020 “Румунія-Україна” була прийнята Європейською комісією 18 грудня 2015 року.

Загальний бюджет програми становить 66 млн. євро (з яких 60 млн. євро – з ЄС відповідно до Європейського інструменту сусідства ENI, а 6 млн. євро – співфінансування, надане державами, що беруть участь у програмі транскордонного співробітництва між Сучавою, Тульчею, Ботошані, Сату-Маре, Марамурешськими округами з Румунії та Одеською, Івано-Франківською, Закарпатською, Чернівецькою областями з боку України.Загальною метою Програми є збільшення економічного розвитку та поліпшення якості життя людей у програмі шляхом спільних інвестицій в освіту, економічний розвиток, культуру, інфраструктуру та охорону здоров’я, одночасно забезпечуючи безпеку кордонів та безпеку громадян в обох країн.