Стартова конференція “Прикордонні дослідження: на шляху до досконалості дослідницької мережі”

Стартова конференція “Прикордонні дослідження: на шляху до досконалості дослідницької мережі”

Проект Interreg VA Grande Région “UniGR-Центр прикордонних досліджень” був представлений широкій публіці вперше 24 жовтня 2018 року на конференції під назвою “Прикордонні дослідження: на шляху до досконалості дослідницької мережі” у Люксембурзькому університеті у Кампусі Белваль.
Під час цієї події дослідники представили перші результати проекту в галузі транскордонних досліджень, освіти, мобільності, суспільства та розвитку території. Вони також обговорили з гостями конференції низку таких тем, як вирішення проблем, пов’язаних із європейським регіональним розвитком, феномен кордону як індивідуального досвіду та внесок прикордонних досліджень у прагматичну політику, яка підтримується аналізом.

Досягнення Європейського Союзу та ліквідація кордонів надають виняткові можливості для розвитку транскордонних регіонів з точки зору співпраці. Університет Великого регіону є унікальною та інноваційною групою європейських університетів, що складається з 6 університетів у 4 країнах (Технічний університет Кайзерслаутерн, Університет Льеж, Університет Лотарингії, Університет Люксембургу, Університет Саарланд і Університет Тієр), які об’єднані для активної участі в будівництві загального простору для вищої освіти та досліджень у Великому регіоні (Німеччина – Пфальц і Саар, Бельгія – Валлонія, французька і німецька спільнота Бельгії, Франція – частина Великого Східного регіону (Лотарингія), Велике Герцогство Люксембург).
Університет Великого регіону існує з 2008 року і вважається попередником європейських університетів.
В рамках Плану “Бачення майбутнього 2020 для Великого регіону” було виявлено три пріоритетних напрямки в галузі вищої освіти та досліджень: біомедицина, матеріалознавство та раціональне використання ресурсів, транскордонні дослідження.

Партнери проекту UniGR-CBS створили гармонізовані інструменти досліджень, пов’язуючи дослідження кордону з освітою, а також розвивали діалог між науковим співтовариством та інституційними діячами щодо транскордонних завдань, зробили свій експертний внесок у стратегію територіального розвитку Великого регіону .

Ця конференція була прекрасною можливістю представити широкому колу громадськості, яке складається з дослідників та представників соціально-економічних акторів, всі аспекти цього амбітного проекту різноманітними інтерактивними способами (колоквіуми, круглі столи, презентації, вистави акторів та “Expo Border Studies”).

Наприкінці конференції учасники мали змогу відвідати виставку “Прикордонні дослідження”, яка проілюструвала різноманітність досліджень прикордонних культур та представила діяльність дослідницької мережі UniGR-CBS.