Транскордонні діалоги IV.

Словаччина приймає представників прикордонних регіонів.
Транскордонні діалоги IV.

В м. Прешов (Словацька Республіка) була проведена міжнародна конференція «Транскордонні діалоги IV. Посилення транскордонного співробітництва на східному прикордонні ЄС. Ініціативні діалоги мешканців ЄС», яка присвячена ролі Східного партнерства та транскордонному співробітництву на східних кордонах Європейського союзу. Організаторами заходу виступили Дослідницький центр Словацької Асоціації іноземної політики та Інформаційний центр Europe Direct Presov за підтримкою CESCI Carpathia. Захід зібрав, за участю дипломатів, понад 60 представників з Словаччини, Угорщини, України та Європейської Комісії. В роботі конференції прийняв участь радник Президента Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Олексій Кірюхін.
Метою транскордонних діалогів (Cross-border Dialogues Initiative), які були вперше проведені ще в 2013 році, є сприяння пошуку спільних транскордонних рішень щодо покращення регіонального розвитку та рівня життя жителів Україно-Словацького прикордоння. Цей четвертий раунд Транскордонних Ініціативних Діалогів перш за все дослідить план стратегічного розвитку для Україно-Словацького транскордонного співробітництва спільно з політикою на наднаціональному та національному рівнях, подальший розвиток Східного Партнерства та відносин ЄС з Україною, включаючи міжурядове Українсько-Словацьке співробітництво. По-друге, експертами було досліджено поточний стан Українсько-Словацьких відносин, включаючи спільні плани та очікування зацікавлених сторін на регіональному та локальному рівнях щодо сталого розвитку прикордонних територій. І по-третє, було проведено ретельне дослідження питань управління Українсько-Словацьким кордоном, яке необхідне для створення безпосередніх контактів між мешканцями прикордоння, а також для усунення протизаконної діяльності на зовнішніх кордонах ЄС, включаючи незаконну торгівлю та міграцію.
Захід включив в себе три експертні панелі: «Східне Партнерство після 5-го саміту: перспективи для політичної асоціації та економічної інтеграції України в ЄС», «Українсько-Словацьке транскордонне співробітництво: можливості та перешкоди» та «Управління Українсько-Словацьким кордоном: залучення до транскордонного співробітництва».