В Ніцці відбулася Генеральна Асамблея МОТ

В Ніцці відбулася Генеральна Асамблея МОТ

В Середземному університетському центрі м.Ніцца (Франція) відбулася XXI Генеральна Асамблея Транскордонної операційної місії (МОТ), яка зібрала більше 130 учасників з прикордонних регіонів та транскордонних метрополій Європи, представників Європейської Комісії та Комітету регіонів ЄС. В другий день проведення Асамблеї була організована екскурсія до Вентиміл’ї та два круглих стола, до яких долучився сам мер Вентиміл’ї Енріко Іокулано (Enriko IOCULANO), мер Тенду Жан-П’єр Васалло (Jean-Pierre VASSALLO), президент провінції Імперія та мер Сесіо Фабіо Натта (Fabio NATTA), мер Кунео та президент провінції Кунео Федеріко Борн’я (Federico BORGNA) та посол Франції в Монако Марін де Карн-Тресессон (Marine DE CARNE-TRECESSON). Був розглянутий широкий круг питань, що стосуються соціально-економічних проблем прикордонних територій всередині ЄС. Перешкодами для транскордонного співробітництва в умовах зростання мобільності населення і розширення транспортної доступності є досі існуючі відмінності національних законодавств та недостатня розвиненість сервісів для стимулювання транскордонних ринків праці.
Метрополія «Ніцца-Французська Рив’єра» є центром транскордонного співробітництва з 2012 року, коли вона стала членом мережі МОТ. Вона розвиває та підтримує не тільки зв’язки зі своїми безпосередніми сусідами, Італією та Князівством Монако, а також встановлює відносини з іншими європейськими транскордонними акторами.
В загальній кількості Метрополія впроваджує 22 стратегічно важливі проекти. Деякі з них вже були реалізовані, а деякі і досі знаходяться в стадії розробки. Серед них, наприклад, такі проекти, як Proterina 3 Evolution та RUMBLE and SMART DESTINATION, що реалізуються на базі програм ALCOTRA та MARITTIMO. На сьогоднішній день розвиток територіального та транскордонного співробітництва є головним пріоритетом та напрямком міжнародної діяльності Метрополії.
МОТ розвиває цілий ряд інструментів, зокрема технічну платформу для комунікацій та обміну кращими практиками між прикордонними муніципалітетами, науковими центрами та органами місцевого самоврядування. Учасники Асамблеї ознайомилися з досвідом Метрополії «Ніцца – Французька Рив’єра» з реалізації спільних проектів в сфері екології, інфраструктури та розвитку туризму на базі інтегрованої Схеми транскордонного співробітництва. Значну допомогу в цій роботі надають місцеві французькі та італійські університети.
В роботі Асамблеї МОТ прийняв участь радник Президента Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Олексій Кірюхін.
Довідково. МОТ була створена в 1997 році за ініціативи пана П’єра Муруа, прем’єр-міністра Франції, як міжміністерська структура з розвитку транскордонного співробітництва. На сьогоднішній день МОТ є однією з провідних організацій в Європі з розвитку міжмуніципальних зв’язків прикордонних територій та впровадження кращих практик транскордонного співробітництва.