X Молодіжний форум AEBR

                         В Харкові відбувся Х Молодіжний форум АЄПР

20-25 серпня 2018 року за підтримки Харківської обласної ради, Асоціації органів місцевого самоврядування та трійки найвизначніших університетів Харкова відбувся 10-й ювілейний Молодіжний форум АЄПР (Асоціації європейських прикордонних регіонів), присвячений збереженню природної, історичної та культурної спадщини прикордонного регіону.
Урочисте відкриття форуму відбулося в Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна, де з вітальними словами виступили голова постійної комісії Харківської обласної ради з питань бюджету Людмила Немикіна, голова Цільової групи з питань зовнішніх кордонів Асоціації європейських прикордонних регіонів Йоханнес Мойзіо, заступник керівника Управління по зв’язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України Валентина Рудковська та голова постійної комісії Харківської обласної ради з питань молодіжної політики, спорту, культури та туризму Валерія Мураєва. Модератором заходу виступив перший проректор з науково-педагогічної роботи Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна Антон Пантелеймонов.
Гості та учасники форму мали нагоду прослухати виступи впливових українських діячів на теми, що стосуються питань освіти та історичної і культурної спадщини. Вони також відвідали екскурсію Харківським національним академічним театром опери та балету імені М.В.Лисенка, презентацію роботи Харківської Молодіжної ради та неформальну зустріч із видатними харків’янами у сфері культури та мистецтва.
Другий день Х Молодіжного форуму Асоціації європейських прикордонних регіонів був присвячений збереженню природної, історичної та культурної спадщини прикордонного регіону.
Учасники форуму зустрілися у стінах Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова.
На третій день форуму учасники відвідали Старосалтівську об’єднану територіальну громаду, що є першою об’єднаною громадою Харківщини. Із її особливостями ознайомив гостей її голова Едуард Коновалов.
Форумчани мали змогу подивитися виставу «Попелюшка» місцевої театральної студії «АРКОБАЛЕНО» й насолодитися театральним дійством «Слобідське козацтво». Вони також ознайомилися з природно-рекреаційним потенціалом громади та відвідали екскурсію Старосалтівським лісництвом.
Як підкреслив Голова Цільової групи Асоціації європейських прикордонних регіонів з питань зовнішніх кордонів Йоханнес Мойзіо, «саме сьогодні учасники Форуму отримали унікальну можливість ознайомитися із українською та зокрема Слобожанською культурою, що безперечно, розширило їх світогляд й, серед іншого, розуміння особливостей розвитку прикордонних регіонів».
Офіційне закриття Х Молодіжного форуму АЄПР відбулося в у науково-бібліотечному корпусі Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, під час якої голова Харківської обласної ради Сергій Чернов вручив дипломи учасникам форуму.
За словами очільника обласної ради, наразі Україна знаходиться серед непростих геополітичних викликів й тому необхідно шукати всі можливості для того, щоб її регіони були ближчими один до одного та до європейських регіонів.
Як додав голова Цільової групи з питань зовнішніх кордонів Асоціації європейських прикордонних регіонів Йоханнес Мойзіо, учасники Форуму дійсно мали різноманітну програму. Вони побували в органах міського та обласного управління, ознайомилися з трьома харківськими університетами, а також побували за межами міста – в Старосалтівській громаді. До того ж вони вивчили проектне планування і ознайомилися з етапами створення та розвитку проектів. Крім того, мали можливість застосувати отримані теоретичні знання на практиці і порадитися з експертами.

«Крос-культурне транскордонне співробітництво має на увазі в першу чергу комунікацію. Познайомившись і працюючи тут, на Форумі, в майбутньому ви зможете налагодити реальну співпрацю між вашими регіонами», – підкреслив пан Мойзіо.

Стаття підготовлена за матеріалами сайту Харківської обласної ради: http://oblrada.kharkov.ua/ua/