X Молодіжний форум Асоціації європейських прикордонних регіонів пройде на Харківщині 20-25 серпня

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов провів засідання робочої групи з питань підготовки і проведення в регіоні Х Молодіжного форуму АЄПР. У заході взяли участь керівники провідних вишів, фахівці обласної ради.

Як нагадав Сергій Чернов, захід проводиться з 2009 року під егідою Цільової групи АЄПР з питань зовнішніх кордонів. У попередні роки Форум відбувався в Італії Фінляндії, Греції та Сербії.

Минулого року голова Харківської облради під час візиту до регіону Південна Карелія (Фінляндія) взяв участь у церемонії закриття ІХ Форуму, який проходив у місті Лаппеєнранта 21-25 серпня. Того ж дня він взяв участь у Х Ювілейному засіданні Цільової групи АЄПР з питань зовнішніх кордонів, під час якого запропонував провести наступний, Х Молодіжний форум АЄПР у Харківській області.

«Таким чином, – говорить Сергій Чернов, звертаючись до учасників робочої групи, – Харківщині надана честь проведення вперше в Україні, ювілейного форуму АЄПР у період з 20 по 25 серпня 2018 року. Це рішення ухвалила Генеральна асамблея АЄПР.

Тема цьогорічного форуму – «Збереження природної, історичної та культурної спадщини в прикордонних регіонах», що співпадає із тематикою оголошеного в Європі та Україні 2018 року, як Року культурної спадщини».

Під час сьогоднішнього засідання робоча група обговорила план підготовки та проведення форуму на Харківщині, детально зупинившись на заходах Форуму. Передбачається, що він відбуватиметься на базі ХНУ ім.В.Н.Каразіна, ХНУМГ ім.О.М.Бекетова, ХНЕУ ім. Семена Кузнеця. Крім того, запланована подорож учасників Форуму Харківською областю «Перлини Слобожанщини».

Молодіжний форум АЄПР традиційно складається з низки лекцій та презентацій провідних експертів з питань транскордонного співробітництва та регіональної політики, навчальних семінарів, стратегічних дебатів і круглих столів за участі учасників з європейських держав, які пройшли попередній відбір. Окремий день відводиться для презентації учасниками форуму своїх прикордонних регіонів та ознайомчих екскурсій в приймаючому регіоні.

Джерело: http://www.oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/18900-x-molodizhnij-forum-asotsiatsiji-evropejskikh-regioniv-projde-na-kharkivshchini-20-25-serpnya